среда, 7 октября 2015 г.

« Важкі » діти в школі
Мета. Ознайомити батьків із психологічними віковими особливостями дітей старшого шкільного віку; розкрити необхідні умови успішного впливу батьків на формування особистості старшокласників.
Обладнання. Виставка літератури на дану тему; висловлювання видатних людей.

     Сім’я – перше джерело, з якого починається велика ріка почуттів, переконань.
В. О. Сухомлинський

     Виховання людини, виховання власного сина і доньки – важлива, перша суспільна діяльність громадянина, його громадський обов’язок.
В. О. Сухомлинський

     Процес виховання дітей  вимагає від нас, шановні батьки, ґрунтовних різноманітних знань, урахування вікових особливостей синів і доньок. Досить часто ви, батьки, не розумієте по­треб і запитів дітей, що викликає в них тривогу і протест дітей, які з цим не миряться.
     Проблема «батьків і дітей» завжди була актуальною. То в чому справа? Невже батьки такі черстві й нечутливі до своїх чад. байдужі до їх інтересів, неспроможні зрозуміти найближчих їм людей, а діти жорстокі й невдячні, грубі й егоїстичні настільки, щоб ви, тільки мали хоча б найелементарніші знання з психофізики та етики взаємин.
     Рання юність — період життя і розвитку людини від 15 до 17 років. Це етап завершення фізичного розвитку ор­ганізму: уповільнюється темп росту тіла, збільшується йо­го вага, закінчуються формування та функціональний розвиток усіх його систем і органів. Важливу на цьому етапі розвитку організму продовжують відігравати умови, в яких він відбувається. Тому додержання правильного режиму харчування, праці, відпочинку, заняття фізкульту­рою обов'язкове для юнаків і дівчат.
     Батьки, ви повинні виховувати в дітей потребу й уміння стежити за нормаль­ним функціонуванням свого організму, запобігти розвит­ку в них шкідливих звичок (алкоголізму, паління тощо). Основні види діяльності в юнацькому віці -- навчання і праця. Початок трудової діяльності, необхідність вибору професії сприяють зростанню свідомого ставлення юнаків і дівчат до навчання і праці, стабілізують їх пізна­вальні інтереси. Істотно змінюються характер розумової діяльності юнаків і дівчат: зростає критичність мислення, розвиваються вміння аргументувати й доводити свою думку. В юнацькому віці розширюється коло соціальних ролей та обов'язків людини.
    Розвиваються вольові якості, сфера емоцій і почуттів. Значне місце в емоційному житті юнаків і дівчат посідають почуття дружби і кохання. Роз­вивається самосвідомість і самооцінка, що дають імпульс до самовиховання.
  Юнацький вік - вік життєрадісності, бадьорості, ен­тузіазму, прагнення до активної участі в житті суспільства. До конфліктів між батьками і дітьми часто призводить невмілий підхід до мо­лоді старших, які ігнорують зміну в дітях у період ранньої юності, що часто виражається в різкій і не досить пере­конливій критиці смаків синів і доньок, їх інтересів, уподо­бань. Водночас ви, самі батьки, вели спосіб життя, повод­ження в сім'ї і поза нею далеко не завжди як взірець для наслідування.
  В основному необдумана поведінка дорослих ви­ховує в дитячих душах жорстокість, байдужість, невміння співчувати чужій біді. Важливою особливістю виховання дітей в сім'ї у цьо­му віці являється відношення до них, як до дорослих. Уцей період старшокласники відчувають потребу у підтримці їх впевненості в своїх силах при переборенні труднощів. Для того, щоб уникнути можливих ускладнень у взаєминах, ви, батьки, повинні розібратися у його причи­нах, а не вимагати поваги до себе.

     Труднощі для вас, шановні батьки, полягають у тому, що ви не єдині порадники своїм дітям. Ви повинні вміти слухати дочку чи сина, бачити перспективу розмови, обе­режно, щоб не образити, з'ясувати мотиви їх діяльності, що допомагатиме передбачати поведінку дітей, ретельно продумувати аргументи бесіди. Звідси випливає, що моральний авторитет батьків, чут­ливість, тактовність, повага і дружні взаємовідносини — необхідні умови успішного впливу батьків на формування особистості старшокласника.

Комментариев нет:

Отправить комментарий